Dzień Niepodległości w Gminie Stara Dabrowa
Dzień Niepodległości święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).
Dzień Niepodległości w Gminie Stara Dąbrowa uroczyście obchodzimy już trzeci rok wspólnie z Sołectwem Storkówko oraz Kołem Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy Wiejskich w Storkówku. To wydarzenie łączy pokolenia, łączy grupy społeczne i wzmacnia więzi a przede wszystkim budzi patriotyzm w młodym pokoleniu. Tą uroczystość rozpoczynamy Eucharystią w Kościele pw. Biskupa Męczennika, po Eucharystii udajemy się na plac, gdzie odbywa się uroczyste podniesienie Flagi Państwowej. Zostają odśpiewane Pieśni Patriotyczne przez dzieci z Gminy Stara Dąbrowa, a Sołectwo Storkówko oraz Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy Wiejskich w Storkówku zapraszają co roku na słodki poczęstunek i ciepłą zupą. W wydarzeniu biorą udział ważne dla nas osobistości Wójt Gminy Stara Dąbrowa, Radni Powiatowi, Radni Gminy, Przedstawiciele jednostek Policji, Straży Pożarnej czy OSP. Najbardziej cieszy nas, że co roku jest coraz większe zainteresowanie wśród młodzieży i mieszkańców biorących udział w przygotowaniu jak i wydarzeniu. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!