To była prawdziwa "Słodka Przygoda"
Półkolonia "Słodka Przygoda" już za nami! To była świetna zabawa, zarówno dla wszystkich uczestników jak i prowadzących.
W pierwszym dniu integracja na wielkie ,,I". Nie brakowało zabaw, gier, kolorowych eksperymentów oraz radości z tworzenia własnego regulaminu. W drugim dniu coś wyjątkowego, cała pizzeria "Puchatek" w Maszewie była na wyłączność dzieci. Poprzez takie warsztaty:
- zachęcamy dzieci do manualnej i kulinarnej aktywności,
- zachęcamy do czynnej aktywności również w obowiązkach domowych,
- otwieramy dzieci na nowe smaki,
- promujemy umiejętność współpracy,
- przekazujemy szacunek do wartości pracy własnej i bliskich,
- pokazujemy dzieciom jak „od kuchni” wygląda zawód kucharza.
Przybyli również policjanci z Posterunku Policji w Maszewie, którzy wygłosili mądrą i ciekawą prelekcje dla dzieci oraz rozdała odblaski, które dzieci mogły od razu założyć.
W kolejnych dniach uczestnicy półkolonii bawili się, a także brali aktywny udział w zajęciach organizowanych przez przemiłe panie. Nie zabrakło również kolorowych eksperymentów, podczas których stworzono piękną watę cukrową.
Zwieńczeniem całej zabawy był ostatni dzień "słodkiej przygody" - warsztaty czekoladowe z dodatkiem owoców - pycha. Warsztaty czekolady to wspaniały pomysł na zabawę, edukację oraz czekoladową integrację. Dzieci poznały historię czekolady, techniki jej przygotowania, a także spróbować każdego smaku.
W półkoloniach brały udział również dzieci z projektu "W rodzinie siła". Udział dzieci został zrealizowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020- środki pozyskane przez #GOPSStaraDąbrowa.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!