Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
To zespół taneczny, który ukształtował się z uczestniczek sekcji tanecznej UTW w Stargardzie, działący od 2012 r.
Impuls do działania dała Mirka Posmyk, a sprawy organizacyjne wzięła w swoje ręce Marysia Filipczuk.
Na początku kwietnia 2016 r. powstał zespół działający amatorsko, bez instruktora. Potem wszystko poszło błyskawicznie. Uniwersytet zafundował pierwsze stroje – spódnice do tańców latynoamerykańskich. Resztę potrzebnej garderoby „tancerki” zakupiły z własnych środków.
Premierowy występ zespołu odbył się 7 czerwca 2016 r. Od nowego roku akademickiego 2016/2017 instruktorem jest Marek Sienkiewicz.
Zespół ma też swojego fotografa i filmowca – Czesia Sikorskiego, który nagrywa treningi, dzięki czemu możliwe są samodzielne ćwiczenia nowych układów w zaciszu domowym.
20 sierpnia w Krzywnicy wszyscy poczujemy moc i energię tych pań Wspaniale jest patrzeć na ich uśmiechnięte twarze. Cieszymy się że będziecie z nami również w tym roku
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!